Menu Zavřeno

Betlémské světlo

Dovolte, abychom Vám i v letošním roce předali plamen Betlémského světla, který se k nám dostal díky rakouským skautům, kteří ho přivezli do Vídně a díky brněnským skautům, kteří ho přivezli do Brna.

Tento novodobý symbol Vánoc nám má připomínat ušlechtilé skautské ideály, které vycházejí z křesťanské tradice. Tento plamen nám má pomoci šířit do všech koutů světa lásku, přátelství, toleranci a naději…

Pokud se chcete připojit k šíření této radostné zvěsti a zapalovat oheň v dalších lidských srdcích, můžete si od nás plamínek Betlémského světla odpálit:

- 23. 12. 2020 od 16:00 do 18:00 ve Tvarožné před obecním úřadem, před KD Kosmák a u fotbalového hřiště,

- 24. 12. 2020 od 14:30 do 15:30 ve Velaticích u kapličky při tradičním koledování,

- přihlášeným zájemcům z Tvarožné a Velatic, kteří si pro Betlémské světlo nemohou přijít, nabízíme jeho donášku přímo domů. Ve Tvarožné ho budeme roznášet 23. 12. od 16:00 do 18:00, ve Velaticích 24. 12. od 8:00 do 10:00. Možnost přihlášení je na telefonním čísle 605 373 737 nebo pomocí níže uvedeného formuláře.

 

Pokud víte o někom, kdo je starý, nemocný, opuštěný a udělala by mu naše návštěva radost, přihlaste ho prosím také.  

Případné finanční příspěvky, které od vás při roznášení betlémského světla dostaneme, předáme těm, kteří je potřebují. V minulosti jsme podpořili Nadační fond dětské onkologie Krtek nebo charitativní organizaci Debra ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel.

Všem moc děkujeme, že se plamen betlémského světla odráží i ve skutečných činech.

3 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *