Menu Zavřeno

Betlémské světlo

Dovolte, abychom Vám i v letošním roce předali plamen Betlémského světla, který se k nám dostane díky rakouským skautům, kteří ho přivezou do Vídně a díky brněnským skautům, kteří ho přivezou do Brna.

Tento novodobý symbol Vánoc nám má připomínat ušlechtilé skautské ideály, které vycházejí z křesťanské tradice. Tento plamen nám má pomoci šířit do všech koutů světa lásku, přátelství, toleranci a naději…

Pokud se chcete připojit k šíření této radostné zvěsti a zapalovat oheň v dalších lidských srdcích, můžete si od nás plamínek Betlémského světla odpálit:

- 19. 12. 2021 v 10:45 oficiální předání Betlémského světla farnosti, po mši svaté rozdávání před kostelem sv. Mikuláše ve Tvarožné,

- 23. 12. 2021 od 16:00 do 18:00 ve Tvarožné před obecním úřadem a před KD Kosmák,

- 24. 12. 2021 od 14:30 do 15:30 ve Velaticích u kapličky při tradičním koledování,

Přihlášeným zájemcům z Tvarožné a Velatic, kteří si pro Betlémské světlo nemohou přijít, nabízíme jeho donášku přímo domů. Ve Tvarožné ho budeme roznášet 23. 12. od 16:00 do 18:00, ve Velaticích 24. 12. od 8:00 do 10:00. Možnost přihlášení je v kostele sv. Mikuláše ve Tvarožné nebo na telefonním čísle 605 373 737 nebo pomocí níže uvedeného formuláře.

Pokud víte o někom, kdo je starý, nemocný, opuštěný a udělala by mu naše návštěva radost, přihlaste ho prosím také.  

Případné finanční příspěvky, které od vás při roznášení betlémského světla dostaneme, předáme těm, kteří je potřebují. V minulosti jsme podpořili Nadační fond dětské onkologie Krtek nebo charitativní organizaci Debra ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel.

Všem moc děkujeme, že se plamen betlémského světla odráží i ve skutečných činech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *