Menu Zavřeno

Světlušky a skautky

Schůzky

Schůzky světlušek a skautek se konají ve středu 17:00-18:30. Pokud není uvedeno jinak, sraz před klubovnou na Kosmáku.

Věci na schůzku a výpravu

Věci na schůzku

• deník
  • psací potřeby, pastelky
  • Stezka
  • aktuální číslo skautského časopisu (Světýlko, Skaut)
  • KPZ
  • uzlovačka
  • šátek
  • pití
  • přezůvky

Věci na jednodenní výpravu

• oddílové tričko/kroj
  • malý batůžek se svačinou a pitím (do 1.5l)
  • deník
  • Stezka
  • psací potřeby
  • uzlovačka
  • šátek
  • KPZ
  • kapesní nůž
  • lžičku
  • hrníček (plechový)
  • průkaz zdravotní pojišťovny (stačí fotokopie)
  • pláštěnku
  • náhradní ponožky
  • peníze na MHD (vlak, autobus)

Věci na vícedenní výpravu

• vše jako na jednodenní výpravu + do velkého batohu:
  • spacák
  • karimatka (alumatka)
  • igelit
  • mycí potřeby (kartáček, pasta, mýdlo, hřeben, toaletní papír)
  • svítilna
  • ručník
  • pyžamo
  • jídelí náčiní (ešus, plechový hrneček, lžíce)
  • utěrka
  • náhradní obuv
  • spodní prádlo
  • plavky
  • oddílové tričko
  • všední oblečení dle počasí

Obecné rady k vybavení

Zavazadlo je základ...

...je nutno mít batůžek na záda, v žádném případě se nehodí tašky do ruky. Na vícedenní výpravu doporučujeme batoh, či krosnu o objemu 40-60 litrů s kapsami.

Igelit

Pevná plachta velikosti 2×1 m slouží jako podložka pod karimatku proti jejímu zašpinění, ale najde i jiné uplatnění při různých venkovních aktivitách.

Spací pytel

Dle našich zkušeností je nejlepší mumie s náplní duté vlákno s EXTRÉMNÍ teplotou do -10 °C.

Karimatka/alumatka

Je nutná jako izolace proti vlhku a chladu. Nejraději užíváme stříbrné alumatky, protože jsou lehké a skladné, může být také karimatka, která má lepší izolační vlastnosti, ale je objemnější. Pod karimatku či alumatku se podkládá pevný igelit proti ušpinění odspodu.

Jídelní náčiní

• ešus trojdílný, raději s oušky, látkový obal
  • plechový hrneček
  • lžíce

Obuv

Obuv volte podle počasí. Nejlepší jsou pohory – vysoké, pevné, prodyšné, ale nepromokavé. V horkém počasí postačí botasky. Na výpravy nevozíme holinky, ale raději náhradní pevnou obuv. Do malého batůžku i na jednodenní výpravu přibalte jedny náhradní ponožky.

Zápisník

Na zápisník je nejvhodnější sešit A5 v tvrdé vazbě. Poslouží k zaznamenávání zážitků z jednotlivých akcí a k zaznamenávání různých šifer, skautských znalostí apod.

KPZ aneb krabička poslední záchrany

Do malé plechové, či plastové krabičky (aby se vešla do kapsy) vložit: na lístečku adresu a důležité kontakty, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, peníze na MHD, papír, obinadlo, rychloobvaz, tužku, gumu, křídu, několik zápalek se škrtátkem, jehlu, nit, knoflíky, špendlíky, zavírací špendlíky, hřebíky, gumičku, provázek, svíčku, připínáčky, poštovní známku, drátek, 50 Kč v drobných, březovou kůru.

Pokřiky

Světlušky